אטרקציות לילדים / אטרקציות למשפחות

אטרקציות לילדים
ראשי - פאן קיד אטרקציות לילדים בצפון אטרקציות לילדים במרכז אטרקציות לילדים בדרום אטרקציות מים אטרקציות חינם לילדים צור קשר
מפת האתר   |   הוסף למועדפים   |   אודות   |   פרסם באתר
 
חי בר כרמל     טלפון :04-9841750/2   
שמורת טבע חי-בר כרמל משתרעת על שטח של כ- 6,000 דונם. בשמורה עולם חי שונה מזה של היום: נמרים, איילים, מושבות קינון של נשרים, רחמים, בזים ודורסי לילה רבים. המבקרים בשמורה יוכלו ליהנות מסיפור הבאתן המרתק של חיות-הבר, לקבל מידע אודותן ולצפות בכבש הבר, בעז הבר, ביחמור המצוי, באייל הכרמל בנשרים ובדורסים נוספים.

נחל המערות     טלפון :04-9841750/2    ימי פעילות :בימי שבת מתקיימים סיורים מודרכים וחזיון אור קולי   
מציעה מפגש מרתק עם ביתו של האדם הקדמון אל מול נופו הירוק של הכרמל. במהלך הסיור בשמורה מתרשמים המבקרים ממערת התנור הגדולה, מערת הגמל, שבה קיימת תצוגה של כלים שהיו בשימוש האדם בתקופת התרבות המוסטרית. במערה השלישית, מערת הנחל, שעומקה כ- 90 מטרים, מוצג חיזיון אור קולי הממחיש את אורח החיים של האדם הקדמון. מחוץ למערה מוצג דגם של שלד הממחיש קבורה שרווחה בקרב אנשי התרבות הנטופית, מלפני כ- 10אלפים שנה.

מוזיאון בית האיכר - מטולה     טלפון :04-6940283    ימי פעילות :המוזיאון פתוח בימים א, ב, ג, ד, ה   
בית האיכר – ארכיון ומוזיאון
אחד הבתים מימיה הראשונים של המושבה,הוקמה בשנת תרנ``ו 1896 , שוחזר ושוקם במטרה לשמר בית-איכר מראשית ההתיישבות במטולה ובעיקר, כדי להמחיש כיצד חיו המתיישבים, באיזה קשיים נתקלו בשנותיה הראשונות של המושבה, שהייתה בודדת ומרוחקת מכל ישוב יהודי.

המוזיאון ומימצאיו משקפים את תולדות מטולה מראשיתה. מדור מיוחד בבית האיכר הוא הארכיון ההיסטורי בו מוצגות תמונות של ראשוני מטולה, תמונות מהרחוב הראשון והיחידי, שהיה בעבר כל מטולה, צילומים מעבודות החקלאות, הווי התושבים ותמונות הסביבה הקרובה.
מסמכים מתקופות שונות בנושאי עלייה ובטחון, מימי הטורקים, הצרפתים והבריטים, הסכמי גבולות ועוד.
באמצעות דגם של האיזור, ניתן ללמוד ולהכיר את התמורות הרבות שחלו במושבה אחרי מלחמת השחרור, כאשר אדמות מטולה בעמק עיון (מרג` עיון ) נמסרו ללבנון בהסכם שביתת הנשק.
בחצר, מוצגים כלי בית וכלי עבודה ``מהימים ההם``.

מועדי פעילות המוזיאון

   המוזיאון פתוח בימים א, ב, ג, ד, ה בשעות - 16:00-18:00, בשבת: בשעות - 19:00-17:00.
   בחודשים יולי, אוגוסט, ספטמבר פתוח המוזיאון עד השעה 20:00
   קבוצות ובודדים המעוניים לבקר שלא בשעות הפתיחה מוזמנים להתקשר אל נסיה אילן טלפון: 04-6940237 פלאפון: 052-417735.

המוזיאון לתולדות קריית שמונה     טלפון :04-6940135    ימי פעילות :ימי א-ה    כתובת :רח’ הירדן 26, קריית שמונה

המוזיאון הוקם במבנה ששימש בעבר כמסגד ואחר כך כבית משפט, ומביא את סיפור תולדות העיר קריית שמונה וסביבתה. במקום מוצגים ארכיאולוגיים ושחזור של מעברת פחונים של ראשוני המתיישבים בקרית שמונה . הוא מראה את השתלשלות העיר מאז ועד היום.


הגנים הבהאים בחיפה     טלפון :04-8313131    ימי פעילות :בימים ראשון עד חמישי בשעות 09:00-17:00   
הגנים הבהאים בחיפה הם קומפלקס של מבנים וגנים מרהיבים ועוצרי נשימה המהווים מרכז עולמי למאמיני הדת הבהאית.
הגנים פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום. כמו כן ניתן להצטרף לסיורים מודרכים ללא תשלום, אך יש להירשם אליהם מראש. ההרשמה בטלפון 04-8313131 בימים ראשון עד חמישי בשעות 09:00-17:00. כל סיור אורך בין 45 דקות לשעה, ואורכו כחצי קילומטר במסלול הכולל ירידה של כמה מאות מדרגות תלולות. סיורים מתקיימים בכל ימות השבוע למעט ימי רביעי וימי חג בהאים.
ניתן להצטרף לאחד משני הסיורים הבאים:
האחד, סיור בטרסות העליונות, היוצא מרחוב יפה נוף מספר 45 (לשעבר מחנה מרכוס), ויורד עד לשדרות הציונות. השני, סיור בטרסות התחתונות, היוצא משדרות הציונות 103, מול בית ספר "מעלה כרמל", ויורד עד לככר בצומת בין רח' הגפן לשדרות בן גוריון.

אטרקציות חינם
אטרקציות בכלל ואטרקציות לילדים בפרט הם לא דבר זול בהכרח , למי שידו קשה משגת יש פיתרון מושלם.
יש עדיין מקומות שלא מתמחרים את החוויה ואפשר לנפוש בהם ולבלות לא פחון ממה שיקר.
אטרקציות בחינם זה פארקים של שמורות הטבע, מיני חי בר שמאפשרים התמזגות עם החי והטבע .
אפשר לשלב בהחלט אקסטרים ואטרקציות לילדים בשילוב של בילוי בפארקים שנותנים שרות בחינם גם לאלה שלא יכולים.
אז תעשו חשבון היטב ותעמידו בסולם עדיפויות את רצונותיכם ואל תשכחו שאפשר גם בחינם ליהנות .
אז עם אתם אנשים של רוגע ומעט ריגושים הרחק מהרעשים תוכלו וודאי למצוא אטרקציות חינם לילדים ולכל המשפחה , אפשר גם אחרת בחינם ועדיין לחזור הביתה בשמחה.


אתר זה נבנה ע"י עפרי אטרקציות לילדים בצפון | אטרקציות לילדים במרכז | אטרקציות לילדים בדרום | אטרקציות מים | אטרקציות חינם לילדים | ימי גיבוש לחברות | גליל ג'יפ